صنايع شيميايي ژيكاوا

چسب ملات و دوغاب

ژيكامين (چسب تقويتي ملات و دوغاب)

توضيحات محصول

چسب تقويتي ملات و دوغاب كاشيكاري 
افتادن سنگ هاي نما يا سراميك مصب شده بر روي ديوارها پديده اي شايع است كه عليرغم انجام تمهيدات مشكل و پرهزينه چون نصب سيم يا لقمه در پشت سنگ و يا اسكوپ هاي متنوع و در نهايت پيچ و رولپلاك كردن همچنان اتفاق مي افتد و جدا از خطرات جاني و مالي جايگزيني قطعات افتاده كاري مشكل و پرهزينه مي باشد . اين اتفاق به صورت كم خطر تر ولي همچنان مشكل ساز در مورد سنگ ، سراميك و موزائيك نصب شده بر روي كف نيز روي ميدهد كه لقي ، نفوذ آب و آلودگي به زير كار و اجبار به تعميرات پي در پي را در پي دارد . اين مشكل در اماكن عمومي مانند صحن هاي روباز حرم ها ، مساجد ، پياده روها ، و پارك ها به وفور مشاهده ميگردد . 
ژيكامين يك افزودني تقويتي شامل چندين نوع مواد شيميايي و چسب هاي ساختماني براي بالا بردن چسبندگي و كارپذيري ملات كاشي كاري و دوغاب نصب سنگ نما مي باشد . با اضافه كردن ژيكامين به ملات چسبندگي آن 200 درصد و مقاومت كششي و خمشي ، مقاومت در مقابل سيكلهاي گرما و يخ زدگي و دوام آن چندين برابر افزايش مي يابد . 
موارد مصرف : 
بالا بردن چسبندگي ملات به سراميك هاي پرسلاني و گرانيتي
نصب سنگ و سراميك ، سنگ آنتيك و مصنوعي و موزائيك به روش سنتي در نما و كف 
روش كار و ميزان مصرف :
1-نصب سنگ در نما :دوغاب پشت سنگ به طريق ذيل تهيه شده و بقيه كارها به روش هاي مرسوم انجام ميگيرد :
ماسه 200 كيلوگرم + سيمان 50 كيلوگرم + ژيكامين 5 كيلوگرم + آب به ميزان لازم 
توجه داشته باشيد كه درز سنگ ها به روشي مناسب پر شود تا شيره سيمان فرار نكند .
2- نصب سنگ و سراميك در كف : ابتدا دوغابي به روش ذيل تهيه نمائيد : 
سيمان 50 كيلوگرم + ژيكامين 1 كيلوگرم + آب تا بدست آوردن دوغابي غليظ و چسبنده 
سنگ يا سراميك را به روش معمولي روي بستري از ماسه و سيمان فرش نمائيد تا به تراز و سطح دلخواه برسد ، حال سنگ را برداشته و زير آن مقداري دوغاب ريخته و سنگ را مجددا در محل خ.د قرار داده و با فشار بچسبانيد .
در هر دو روش ملات حاوي ژيكامين را به مقداري درست كنيد كه ظرف حداكثر نيم الي يك ساعت مصرف شود . استفاده از ژيكامين به جاي چسب بتن كه معمولا به چسب هاي كاشي معمولي بازار اضافه مي شود از لحاظ اقتصادي به صرفه تر و از نظر چسبندگي و كارپذيري نيز بسيار بهتر عمل مي كند .
ژيكامين را مي توان در تمام ملات هاي پايه سيماني براي افزايش چسبندگي و كارپذيري استفاده نمود .
3-چسب و ملات معمولي : براي افزايش چسبندگي و كارپذيري چسب هاي كاشي و ساير ملاتهاي پايه سيماني به جاي چسب بتن هاي مايع ، مي توان از ژيكامين به مقدار 1 الي 3 درصد وزن سيمان مصرفي استفاده نمائيد .
 
 
 

برچسب: ملات ,دوغاب,چسب,چسب ملات و دوغاب،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ تير ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۲۳:۵۲ توسط:س.ا موضوع: محصولات

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :