صنايع شيميايي ژيكاوا

جاده هايي براي توليد برق در امريكا

جاده هايي براي توليد برق در امريكا

آنها بخش بزرگي از ۱۰ سال اخير را به نمونه سازي اوليه يك صفحه خورشيدي مقاوم گذرانده اند كه حتي مي تواند وزن سنگين ترين كاميون ها را هم تحمل كند. به اين شكل كه يك نوع شيشه بافت دار براي محافظت از صفحات خورشيدي اختراع كرده اند كه ضمن مقاومت زياد در برابر وزن، استاندارد اصطكاك سطح جاده با لاستيك خودروها را هم دارد.
طبق محاسبه آنها براي ايالات متحده امريكا، اگر نصب اين صفحات به حداكثر مورد نظر در طرح پروژه برسد، جاده هاي صفحه گذاري شده با تكنولوژي آنها قادر به توليد برق تا ۳ برابر الكتريسيته مصرفي امريكا در حال حاضر، خواهند شد.
اين متريال مخصوص يك مزيت بزرگ ديگر هم دارد. مي توان با نصب يك صفحه گيرنده در زير خودروهاي الكتريكي و يك صفحه فرستنده بر روي جاده، تامين برق اتومبيل هاي برقي را هم به اين جاده هاي مدرن سپرد و براي هميشه با مشكل تامين برق آنها و كشور خداحافظي كرد.
همچنين اين جاده ها ميتواند داراي LED (نوعي چراغ) باشد. اين LEDباعث گرم شدن پانل‌ها در هنگام برف و يخ مي‌شود و از يخ‌زدگي جلوگيري مي‌كند. اين پانل‌ها بسيار محكم هستند و مي‌توانند عابر پياده‌، حيات وحش و ماشين را جداگانه شناسايي كنند.
اين جاده ها به صورت 3 لايه ساخته شده است كه در آن : 
- لايه ي سطحي: از جنس مقاوم و شفافي ساخته شده است كه در برابر فشار و وزن خودرو ها مقاومت خوبي دارد و همچنين تماس مناسب را با لاستيك خودرو ها فراهم ميكند. همچنين بدليل شفاف بودن نور خورشيد را از خود عبور داده و به كلكتورهاي خورشيدي و پنلهاي خورشيدي ميرساند

- در لايه ي مياني جمع كننده هاي انرژي و همچنين تراشه هاي الكترونيكي براي كنترل سيستمهاي هوشمند جاده بكار رفته.

- در لايه ي پايه : انرژي جمع آوري شده مديريت ميشود و به سيستمهاي برقي و گرمايش و سرمايشي منازل و مغازه هايي كه به سيستم جاده متصل شده اند انرژي و توان رساني انجام ميشود.
اين پروژه تاكنون طي ۲ مرحله از اداره بزرگراه هاي فدرال امريكا بودجه كمكي دريافت كرده، سال گذشته نيز در بين پروژه هاي بلندپروازانه گوگل (Moonshot) جاي گرفته، و امروزه با نام شركت Solar Roadways ثبت شده.

جولي و اسكات بروسا به دنبال جمع آوري ۱ ميليون دلار از طريق كمپيني در وبسايت IndieGogo هستند تا بتوانند از مرحله پروتوتايپ سازي عبور كرده و به توليد وارد شوند. تا لحظه انتشار اين متن ۱۳۵ هزار دلار براي پروژه آنها جمع شده.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top of Form

 

Bottom of Form

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ تير ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۰۵:۲۵ توسط:س.ا موضوع: مقالات عمراني

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :